A sokoldalú robotrepülőgép

Beküldve: 2015. nov. 17., kedd, 14.30.00 CET (674 napja)
„A sokoldalú robotrepülőgép”
2015. nov. 25., szerda, 18.00.00 CET – 20.00.00
Bánki Donát Tagkollégium
flickr.com/photos/bankikoll/albums/72157661627029366

Szakmai-Tudományos Műhely

őszi nyilvános ismeretterjesztő előadássorozata keretében meghirdeti a következő programot:

A sokoldalú robotrepülőgép

Előadó:
Dr. habil Molnár András dékán, egyetemi docens (ÓE NIK)
Időpont:
2015. november 25. (szerda), 18:00 óra

A XXI. század járműveiben a robotika egyre több eleme jelenik meg. A földi, vízi, légi navigáció a GPS rendszernek köszönhetően szó szerint a zsebünkbe került. A kreatív tudás és a készségszintű működtető képesség korunkban már egyre függetlenebb dimenzióba kerülhet. Az előbbi az ember, míg az utóbbi az egyre intelligensebb robotok számára kerül kisajátításra. A robotok a piszkos, unalmas, veszélyes munkát (zokszó, hétvége, betegség nélkül) elvégzik helyettünk. A robotrepülőgépek világméretű elterjedése hazánk légterében is rövidesen markáns változásokat generálhat. A tudomány és a technika jelenlegi, illetve jövőbeni lehetőségeibe enged bepillantást az Egyetem Bánki Donát Kollégiumában működő Szakmai Tudományos Műhely nyilvános ismeretterjesztő előadássorozat november 25-i programja. Az előadás: A sokoldalú robotrepülőgép címmel került meghirdetésre. Mire is használhatók a robotrepülőgépek, vetődik fel a kérdés, többek között erre is választ kaphatunk az előadás során. Ízelítőül csak egy két lehetőséget említünk: Térképezés, vagy nagy felbontású ortofotók készítése. Mezőgazdasági felmérések és panorámafotózás. 3D rekonstrukciók készítése légi felvételek alapján. Természetesen mindezek szemléltetéséhez számos látványos kép, videó, és bemutató társul az előadás keretében! Ezen gondolatébresztő kérdések mentén valószínűleg érdekes programra számíthatnak, akik ellátogatnak a Kollégiumba. Reményeink szerint a téma érdekes, a kérdésekre adott válaszok pedig, mindenki számára izgalmasak lehetnek. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.

Gondolatébresztő:

• Térképezés, nagy felbontású ortofotók készítése,
  • Mezőgazdasági felmérések, panorámafotózás,
  • 3D rekonstrukciók légi felvételek alapján,
  • Természetesen mindehhez látványos képek, videók, bemutatók.

Az előadás helyszíne:

Bánki Donát Tagkollégium (1065, Budapest, Podmaniczky u. 8., földszint - nagyterem)

Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők!