Állásbörze határon túli hallgatóknak

Beküldve: 2016. márc. 24., csütörtök, 13.00.00 CET (424 napja)
Állásbörze határon túli hallgatóknak
2016. ápr. 1., péntek, 12.30.00 CEST – 18.00.00
Balassi Intézet központi épülete (Budapest, 1016 Somlói út 51.)

Vállalj munkát, vállalkozz szülőföldön!

Állásbörze határon túli hallgatóknak a szülőföldi munkavállalásért

A Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiuma állásbörzét és szakmai vitanapot szervez magyarországi felsőoktatásban tanuló határon túli magyar nemzetiségű hallgatók számára.

A rendezvény időpontja: 2016. április 1., 12:30-18:00 óra , Helyszín: Balassi Intézet központi épülete (Budapest, 1016 Somlói út 51.)

A szakmai nap során előadásokra, kerekasztal beszélgetésre és kárpát-medencei régiónkénti személyes konzultációkra kerül sor szülőföldi vállalkozások és a szülőföldi viszonyokat jól ismerő szakemberek részvételével. Célunk, hogy bemutassuk a szülőföldön kínálkozó lehetőségeket, segítsük a fiatalok szülőföldön történő elhelyezkedését felsőoktatási tanulmányaik befejeztével.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztrálj itt: http://goo.gl/forms/lDa73JEVFQ és értesülj a részletekről!

Részletes program:

12:30 - 13:50

• Nyitóelőadások

• Gazdaságélénkítő programok, dr. Grezsa István, kormánybiztos (Miniszterelnökség)

• Diplomahonosítás a szülőföldi munkavállalás folyamatában, Kohus Zsolt, koordinátor (Magyar Doktoranduszok Közössége)

13:50 - 16:00

• Regionális terek az aulában

• Párbeszéd a szülőföldi régiók munkaerőpiaci foglalkoztatási szakembereivel, vállalkozóival. Kapcsolatfelvétel a cégekkel, vállalkozásokkal

16:00 - 17:15

• Kerekasztal beszélgetés a szülőföldi regionális gazdasági és vállalkozói szféra szakembereivel és magyar nyelvű felsőoktatási intézmények képviselőivel

17:15 - 18:00

• Dr. Mérő László előadása: A korszerű tudás természete

19:30 - 21:00

• Márton Esték a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumában (1037 Budapest, Kunigunda útja 35.)

• AZ AELIA SABINA ÜTŐS-FÚVÓS NAGYZENEKAR koncertje, terítéken a filmzenék

GYERE EL! ISMERD MEG! KERESD FEL! EZ NEM TRÉFA!