Szélcsendben, Viharban (Túra- és versenyvitorlázás)

Beküldve: 2016. nov. 7., hétfő, 12.00.00 CET (288 napja)
Szélcsendben, Viharban (Túra- és versenyvitorlázás)
2016. okt. 24., hétfő, 18.00.00 CEST
Bánki Donát Tagkollégium

Igencsak „mozgalmasnak” ígérkezett a Szakmai Tudományos Műhely előadássorozat második programja a Bánki Donát Kollégiumban: Boda Attila tagkollégiumi igazgató „Szélcsendben, viharban” címet viselő előadásában kedvenc hobbija, a vitorlázás rejtelmeivel ismertetette meg a hallgatóságot. Első lépésben a sportág alapjait tekintettük át, például megtudhattuk, mitől haladnak a vitorlások széllel szemben, és mi segíti őket a felborulás elkerülésében. Egy navigációs gyorstalpaló után (aminek köszönhetően megtanultuk: ha nem muszáj, sose vitorlázzunk a Horn-foktól délre) betekintést nyerhettünk egy vitorlás hajó felszereltségébe, a rajta való élet rejtelmeibe. A körülményeket Igazgató Úr saját készítésű fotói tették még érzékletesebbé. Talán ez a fejezet tartogatta a legtöbb gyakorlatias tanulságot - például azt, hogy a kapitány asztalán nem lehet más, csak a navigációs felszerelések, vagy, hogy milyen úton-módon intézhetjük folyó ügyeinket egy vitorláson.

Végül a nagy földkerülő vitorlásversenyekről hallhattunk-láthattunk érdekességeket, képek és videók kíséretében, a program lezárásaként pedig csomózási ismereteket szerezhettünk annak érdekében, hogy ha úgy hozná a helyzet - akár szélcsendben, akár viharban -, stabilan meg tudjunk állni a fedélzeten.

Bera Bálint
főszervező