> - Üdvözöljük az Óbudai Egyetem Kollégiumának Honlapján! - | OE Kollégium

Várólistával kapcsolatos információk

Várólistára jelentkezhet bármely ÓE hallgató, aki az aktuális tanévre korábban nem nyert elhelyezést egyik épületbe sem, vagy lemaradt a felvételi időszakról.

Feltételek:

• aktív ÓE hallgatói jogviszony (mindegy, hogy milyen tagozat vagy képzési forma);
  • a kollégiumi/diákotthoni térítési díj fizetése minden megkezdett hónapra Neptunon keresztül minden hónap 18-ig (szeptember és február esetében a rákövetkező hónap 18-ig);
  • a felvétel és a díjfizetés tanév végéig szól - kivéve, ha az aktív hallgatói jogviszony hamarabb megszűnik;
  • Budapesti kollégiumba csak budapesti telephelyen tanuló, de nem budapesti lakcímű hallgató jelentkezhet;
  • Székesfehérvári kollégiumba csak székesfehérvári telephelyen tanuló, de nem székesfehérvári lakcímű hallgató jelentkezhet;
  • Neptunban a valóságnak megfelelő adatok feltüntetése (lakhely, elérhetőség).

Jelentkezés módja

A kérelmet a Kollégiumi Felvételi Bizottság központi e-mail címére kérjük küldeni. (Az üzenetet kapja: Felvételi Bizottság vezetője, kollégiumigazgató, HÖK kollégiumi alelnöke, felvételi koordinátor.)

Megadandó

• Neptun-kód, név
  • Indoklás, a levél törzsében, nem dokumentumként csatolva
  • Beköltözés kívánt időpontja
  • Érintett (kívánt) kollégium(ok) felsorolása
  • Elérhetőség (Neptunban is frissíteni kérjük változás esetén)
  • Rendkívüli körülmény, indok esetén lehet igazolást csatolni

Döntés

A várólistáról a felvételi döntés egyedi elbírálással történik, ennek során figyelembe vesszük:

• Leírt indoklás
  • A felvételi eljáráson szerzett pontszámok
  • Üres férőhelyek, fiú/lány arány helyzete

Szociális pontot a Kollégium nem tud számítani, a HÖK DJB által megállapított értéket használjuk.

Határidők

Határidők nincsenek, amint jelentenek egy lemondást, a várólistáról értesítünk egy hallgatót elsődlegesen a Neptunban megadott telefonszámán. Tekintettel vagyunk a hónapváltásokra is.

Aki nem kerül be, külön nem értesítjük, de nyilvántartjuk a kérelmét.

A ki- és beköltözést minden esetben az adott kollégium vezetőjénél/nevelőtanáránál előzetesen egyeztetni kell!

Kérdések

A fenti központi címekre csak jelentkezéseket, lemondásokat várunk, a kérdésekkel közvetlenül a Bizottság valamely tagjához lehet fordulni!