Budai úti Kollégium

8000 Székesfehérvár, Budai út 43. S épület

Vezetőség, elérhetőségek:

Megközelíthetőség:

A kollégiumtól 15 perc sétára található a vasútállomás, a buszpályaudvar és a belváros.

Férőhelyek, szobák:

• Férőhely: 58 fő
  • 2 fős szoba: 27 db
  • 1 fős szoba: 4 db

Leírás:

A székesfehérvári Budai úti Kollégium az Alba Regia Kar S épületének tetőterében kapott helyet.

A kollégium az oktatási terekhez közel helyezkedik el, így rendkívül kényelmes megoldás a hallgatók számára.

A kollégium nagyrészt kétszobás lakóegységekkel várja a kollégistákat, 58 fő elhelyezési kapacitással. Minden lakóegységhez külön zuhanyzó/mosdó helyiség és WC tartozik. A szobák nagyrészt 2 fősek, de vannak egyágyas szobáink is. A szobák és a közösségi helyiségek légkondicionáló berendezéssel felszereltek.

Az épületben 0-24 órás portaszolgálat működik. A kollégiumban forgóvillás, kártyás beléptetőrendszer működik. A belépőkártyát minden kollégista a beköltözéskor kapja meg.

A kollégiumba belépve egy közös társalgó és egy konyha található. A felszerelt konyhában főzőlap, sütő, mikrosütő, kenyérpirító és hűtő áll rendelkezésre.

A Kollégiumban kapcsolódhatsz az internetre, a belső hálózaton keresztül WIFI-n elérést biztosítunk.

A tanuláshoz tanulószoba biztosít nyugodt körülményeket a vizsgára, ZH-ra készüléshez.

A kollégiumban található egy mosókonyha is, ahol 3 db automata mosógép és egy szárítógép szolgálja ki a kollégistákat. Vasalódeszka és vasaló használatára is lehetőség van.

A sportolni vágyók igénybe vehetik a 2018 tavaszán kialakított fitnesz szobákat, ahol kondicionáló gépekkel tudják a feszültséget levezetni, erőnlétüket fenntartani. Egyéb igénybe vehető szolgáltatások lakóink számára: kültéri kondi park, kültéri multifunkcionális sportpálya, csocsóasztal, rexasztal.

A biztonságot a kiépített tűzjelző rendszer és a közösségi tereket figyelő kamerarendszer biztosítja.